Patrzymy, myślimy, tworzymy…

W dziedzinie wychowania estetycznego ważne miejsce zajmuje plastyka. Uwrażliwiamy dzieci na światło, kolory, kształty, proporcje i perspektywę.

Starszaki wzięły udział w konkursie wewnątrz przedszkolnym. Malowały kredkami lub farbami pejzaż zimowy patrząc na zdjęcie. Pan mgr Andrzej Buczkowski- plastyk i pedagog- przeprowadził analizę formalną rysunków dzieci: kolorystykę, staranność wykonania, dynamikę kreski, wielkość, proporcję oraz światło. Podkreslił, że każda praca ma w sobie coś z prawdziwej pomysłowości. Na I miejscu pojawiły się prace: Oli Littmann- lat 7 i Kuby Śliwkiewicza lat 6; na II miejscu prace: Staszka Lepy- lat 6 i Sary Jędrach- lat 6; na III miejscu prace: Natalii Wasiela- lat 7, Łukasza Szczepańskiego- lat 6 oraz Filipa Kowalskiego- lat 5. Wszystkie pozostałe prace odznaczone zostały „Wyróżnieniem Specjalnym”. Dzieci słuchały werdyktu z ogromnym napięciem i ku radości- Pana Buczkowskiego oraz Sióstr- umiały cieszyć się, a wzajemnym gratulacjom nie było końca. Nagrody i wyróżnienia zostaną rozdane dzieciom 12 marca br.

 

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.