Muzyki słucha dziecko całym ciałem, mózgiem i sercem…

Czy widzicie jak dumnie gra na instrumencie najmłodszy Przedszkolak Szymon?

Ten właśnie instrument podarowali dla przedszkola Jego Rodzice. Oni doskonale wiedzą jak ważne są zajęcia umuzykalniająco- ruchowe w przedszkolu; dlatego dali nam to „grające cacko”. Dziękujemy serdecznie. Przy tym instrumencie i przy wielu innych dzieci będą słuchać muzyki, uczyć się piosenek oraz będą tańczyć i pląsać. Na zajęciach umuzykalniających przedszkolaki usprawniają i rozwijają swój intelekt i motorykę. Nie wszystkie dzieci muszą zostać muzykami, natomiast każdy przedszkolak i to bardzo chętnie bawi się przy muzyce, która genialnie rozwija jego pamięć, wyobraźnię, orientację w przestrzeni oraz kształtuje w nim smak muzyczny. Przedszkolaki uczą się słuchać, reagować, zapamiętywać, kojarzyć, artykułować, wykorzystywać własne ciało oraz odpowiednio korzystać z daru głosu i mowy. Przy muzyce dzieci odpoczywają i relaksują się.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.