Wszystkie dzieci nasze są…

Raz w tygodniu przedszkolaki mają rytmikę, taniec i emisję głosu.

Dwa razy w ciągu roku miały spotkanie z Aktorkami. Wystąpiły na przedszkolnej scenie dziewięć razy oraz na scenie poza przedszkolem- cztery razy. Oprócz tych zajęć raz w miesiącu przedszkolaki spotykały się z Zespołem muzycznym Pani Urszuli Pakuły. Tych ostatnich w ciągu minionego roku było dziesięć. Dlaczego takie zajęcia i aż tyle? Dzieci podczas tych zajęć uczyły się piosenek z konkretnym przesłaniem, a nadto każda była przedstawiana jako widowisko teatralne z użyciem rekwizytów. Przedszkolaki zdobyły podstawową wiedzę o teatrze i wzbogaciły swój słownik o następujące wyrazy: garderoba, rekwizyt, scena, widownia, kurtyna, reżyser, charakteryzator, scenarzysta, sufler, scenograf, pacynki, marionetki, teatrzyk, mikrofony. Dzieci wykonywały szereg ćwiczeń artykulacyjnych, dykcyjnych i naśladowczych. Ćwiczyły swoją pamieć, fantazję i wyobraźnię. Najważniejszym jednak walorem tych spotkań była wspaniała zabawa, relaks i radość dzieci. Dla zobrazowania umieszczamy zbitkę kilku filmików pt.: „Poznajemy prawa i obowiązki dzieci całego świata”. Patrz zakładka Nasze dzieła- filmy.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.