Słuchaj mamy słuchaj taty, jeśli nie chcesz być szczerbaty

12 listopada gościła w naszym Przedszkolu stomatolog Pani Agnieszka Manowska- Sut.

W bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki poznały budowę zęba oraz miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka i pozostawiła nam w przedszkolu. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Stomatolog zbadała wszystkim dzieciom ząbki, a w nagrodę każdy dostał kolorową naklejkę.

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.