Bezpieczny Przedszkolak i Pies

2 grudnia 2015 r. do naszego Przedszkola przybyła funkcjonariuszka Straży Miejskiej p. Marta Nowakowska oraz funkcjonariusz p. Cezary Girberg z psem.

Dzieci dowiedziały się jak powinny się zachować gdyby np. zagubiły się oraz, że od nieznajomych nie mogą przyjmować nic, nawet cukierków; nie mogą im mówić gdzie mieszkają; nie mogą otwierać drzwi nikomu. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe: 999, 998, 997 i 112. Zapamiętały, że w razie niebezpieczeństwa szybko dzwonią pod numer 112. Dowiedziały się, jak reagować na nieznajomego psa, aby być bezpiecznym. Wszystkie dzieci nauczyły się pozycji „Żółwia” i „Drzewa”oraz bardzo dobrze pozycje te przećwiczyły. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie funkcje pełni w Straży Miejskiej pies i jakie do niego należą zadania. Największą atrakcją była czworonożna Nikita, która otrzymała od dzieci coś na „am…am…”.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.