Poznajemy świat i siebie…

19 września 2017 przedszkolaki pojechały do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tuż przy wejściu powitał nas robot. Podczas zwiedzania dzieci bawiły się wieloma eksponatami poznając ich działanie. Najbardziej zaciekawiło je wielkie wahadło Foucault, które jest prostym urządzeniem, pozwalającym na udowodnienie ruchu obrotowego ziemi. Dzieci były również zafascynowane projekcją filmu pt. „Halo Ziemia” w planetarium, który przeniósł je w podróż sond kosmicznych w odległe zakątki wszechświata, a także historii ziemi i ludzkości. Film jest prezentowany w technologii „fulldome”, dzieci oglądając go na ekranie sferycznym były pod ogromnym wrażeniem bliskości wydarzeń w nim prezentowanych. W drodze powrotnej nawiedziliśmy Bazylikę Mniejszą w Niepokalanowie oraz zwiedziliśmy jedyne w swoim rodzaju muzeum strażaków-zakonników, założone przez Św. Maksymiliana Kolbe.

Zobacz filmy

Kategoria: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.