Wycieczka do Warszawy i do Centrum Nauki Kopernik

Relacja na YouTube:

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w wycieczce do stolicy Polski – do Warszawy.

Celem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, nasi podopieczni zawitali na interaktywną wystawę BZZZZ, a następnie zamknięci w kapsule kosmicznej razem z niedźwiedziem Władimirem i podróżnikiem Jamsem przenieśli się w ciekawą podróż po wszechświecie

Zobaczcie sami…

Wystawa dla przedszkolaków BZZZ!, to wydzielona, zamknięta przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych. Zaprojektowana tak, by wykorzystać naturalną ciekawość i potrzebę ruchu dzieci i nakierować je na samodzielne odkrywanie. Mali odkrywcy uczą się poprzez działanie i towarzyszące mu emocje. W końcu dzieci to urodzeni badacze! Entuzjazm i zapał, jaki okazują podczas eksplorowania otaczającego świata, mógłby wywołać kompleksy u niejednego akademika.

Polaris. Kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy

Pingwin i niedźwiedź polarny zwykle nie mają szansy się spotkać, jednak w filmie „Polaris” poznajemy ich razem. Ciekawy życia pingwin-podróżnik James przybywa z bieguna południowego na północny, gdzie poznaje niedźwiedzia Władimira, z którym się zaprzyjaźnia.

Przyjaciele postanawiają wspólnie rozwikłać pewną zagadkę. Niczym prawdziwi naukowcy stawiają pytania, hipotezy i sprawdzają je, obserwując różne zjawiska. Naukowa przygoda prowadzi ich do budowy obserwatorium i statku kosmicznego. Przyglądają się z kosmosu Ziemi, Marsowi i Saturnowi, poznają sekrety planet, ich podobieństwa i różnice. „Polaris” to mądry i piękny film animowany, który poprzez wciągającą historię przybliża widzom różne rodzaje ciał niebieskich i wprowadza pojęcie ruchu obrotowego Ziemi oraz najważniejsze elementy metody naukowej.

Kategoria: Bez kategorii
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.